Realizacje

solary solary
KOLEKTOR DLA 4 OSÓB
Dach tego atrakcyjnego budynku skierowany jest bezpośrednio na południe i opada pod kątem 45 stopni. Z tego względu kolektor zainstalowany jest „na płasko” i nie wymaga konstrukcji wsporczej.
INSTALACJA W OGRODZIE
Kolektor słoneczny można zamontować również w ogrodzie. Korzystamy wtedy z wykonanej ze stali nierdzewnej konstrukcji wsporczej i przy jej użyciu ustawiamy urządzenie pod odpowiednim kątem względem słońca.
solary solary
ZESTAW CW250
Kolektor przeznaczony dla 3 osób. Zastosowaliśmy dwa próżniowe kolektory 16-rurowe, które zostały zamontowane w poprzek dachu o niewielkim nachyleniu, tak aby skierować je bezpośrednio na południe.
MONTAŻ NA ŚCIANIE BUDYNKU
Tym razem wykorzystaliśmy wolną przestrzeń na fasadzie budynku. Nierdzewna konstrukcja nadaje odpowiedni kąt. Łącznie 36 rur próżniowych ogrzewających wodę w 300 litrowym zasobniku.
solary solary
ZESTAW Z LEŻĄCYM ZBIORNIKIEM
Kolektor ogrzewa wodę dla 3 osób. Nietypowy, poziomy zbiornik o pojemności 250 litrów oraz automatyka sterująca znalazły swoje miejsce w pralni.
SYSTEM SOLARNY W DOMU WCZASOWYM
Dom wczasowy wymaga ogromnych ilości ciepłej wody w okresie letnim, dlatego w tym wypadku zastosowaliśmy kolektory płaskie. Ich montażu dokonano na barierach balkonu po południowej stronie budynku.
solary solary
NA DACHU PŁASKIM
Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jest zestaw solarny montowany na dachu płaskim. Instalacji można dokonać na każdym rodzaju pokrycia dachowego, nie naruszając jego szczelności. W tym wypadku na plaski, blaszany dach trafiło 66 rur próżniowych.
SYSTEM SOLARNY WSPOMAGAJĄCY OGRZEWANIE
Na dachu tego budynku zamontowano aż 4 kolektory 22-rurowe. Tak duża ich ilość pozwala, oprócz ogrzewania wody, wspomóc ogrzewanie mieszkania. Całość połączona jest z ze zbiornikiem typu Kombi łączącym w sobie bufor wody kotłowej ze zbiornikiem na c.w.u.
solary
ZESTAW CW350
W tym budynku z ciepłej wody korzysta pięcioosobowa rodzina. W kotłowni znalazł się 350 litrowy zbiornik biwalentny podłączony do instalacji solarnej. Całość systemu została połączona z istniejącym kotłem gazowym.